Апелација ќе расправа за жалбите на осомничените Тони Трајковски и Канческа-Милеска

by Fokus 10:22
10:22

Кривичниот совет на Апелациониот суд денеска ќе одлучува по жалбите на осомничените и на СЈО за решенијата на понискиот суд.

Пред судиите на Апелациониот суд се очекува да се појават осомничените во случаите „Тендери“, „Топлик“ „ТНТ“, а утре ќе се расправа за случајот „Титаник“ во кој е осомничено потесното раководство на „Титаник“, меѓу кои и лидерот на партијата, Никола Груевски.

- Advertisements -

Судот вчера ги објави одлуките за притворите на Горан Грујовски, Тони Јакимовски и Никола Бошковски, со назнака дека мерката притвор мора да се изврши веднаш по правосилноста на решението.

 

Поврзани новости