Апел: Да му помогнеме на Николче кој се бори со карцином

by fokus 08:53
08:53

Дваесет и едногодишниот битолчанец Николче Колев боледува од карцином на меко и сврзно ткиво, поради што му е неопходна помош од хуманите граѓани поради скапиот третман за лекување во странство.

Мајка му на Николче е самохран родител, поради што и е отежнато финансирањето на лекувањето на својот син.

- Advertisements -

За Николче можете да донирате на жиро сметката 210-7000006384-93 Тутунска банка, на име Николче Колев.

Поврзани новости