Апасиев: Ми го следат телефонот, ставен сум под ПИ-мерки

by Fokus 23:20
23:20

„Од 7-ми јули сум ставен под ПИ-мерки. Ми го следат телефонот. Сега во Грција за четвртата партија како што е Левица, имаше афера каде што си дадоа оставки. Мене ме следеле физички, мислејќи дека имаме руски врски и со пари од Русија дека правиме протести пред Влада. Учени сме на ова“.

Вака вечерва во гостувањето на Канал 5 изјави лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Тој потенцираше дека од Левица „не се плашат“.

Поврзани новости