Апасиев: Комуњариве уште во првата година стартно почнаа со уцени и закани

by fokus 09:39
09:39

Професорот и член на раководството на Левица, Димитар Апасиев испрати остри критики кон владејачката СДСМ на својот профил на Фејсбук. Како што вели Апасиев на својот профил, СДСМ уште во првата година од своето владеење почнале со уцени и закани кон неистомислениците.

„Вмровците почнаа да праат БЕЉИ тек после шест-сесум години на власт. Комуњариве уше у првата пролупаа и стартно почнаа со уцени и закани кон неистомислениците. Затоа не идат уше долго… Само ќе треба стоички да ги истрпиме“, вели Апасиев на својот профил.

- Advertisements -

Поврзани новости