Апасиев: Добивам закани за моето семејство!

by Fokus 11:37
11:37

Првиот човек на политичката партија Левица, Димитар Апасиев, тврди дека добива закани кон него и кон неговото семејство, откако ги напишал статусите на својот фејсбук-профил. За нив во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

Тој денеска пред ОЈО истакна дека ќе продолжи и понатаму тоа да го прави и нема да престане со објавите на социјалните мрежи.

- Advertising -

За медиумите, тој истакна дека не очекува обвинение за случајот, но најави кривични пријави за тие кои го пријавиле за наводното ширење омраза.

Поврзани новости