Апасиев: Ах бе Таче бе!

by Фокус 17:20
17:20

Лидерот на Левица Димитар Апасиев реагираше на социјалните мрежи по изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека не го прифаќа францускиот предлог.

„Колку треба да си недоветно жалче, ко божемски да „одбиеш“ француски предлог, откако веќе си попил ново бугарско ВЕТО, два саата претходно!? p.s. Ко у вицон: “Бато бе, ај доста ме бранеше”! Ах бе Таче бе!“, напиша Апасиев на Фејсбук.

Поврзани новости