Антонијо Милошоски: Уставот ми е подраг од било кој политички лидер!

by Fokus 10:00
10:00

Пратеникот на редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски им стави јасно до знаење на сите политички партии дека ќе бојкотира за референдумот. Исто така, тој посочи дека уставот ми е подраг од било кој политички лидер.

Тој во синоќешната дебата на ТВ 21 порача дека граѓаните нема потреба да излезат на референдумот и дека тие со негласањето ќе дадат порака на оваа власт.

- Advertisements -

Поврзани новости