Анкетната комисија ќе формира работни групи за посета на институции

by Фокус 10:51
10:51

Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето денеска треба да формира работни групи за посета на институциите поврзани со работата на Комисијата.

Ова е дел од Планот за работа што членовите на Комисијата го усвоија минатата недела. Според известувањето, утре пред Комисијата ќе сведочи министерот за финансии Зоран Ставрески.

- Advertisements -

Поврзани новости