Анкета на Телма: Шилегов во благо водство пред Трајановски

by fokus 19:31
19:31

Најновата анкета на телевизија Телма во соработка со М-проспект покажува дека трката за градоначалник на Скопје ќе биде тесна.

Кадидатот на СДСМ, Петре Шилегов има рејтинг од 37,1 отсто, додека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски од 34,6 отсто.

5,8 отсто од испитаниците се изјасниле дека ќе гласаат за трет кандидат.

- Advertising -

 

 

Поврзани новости