Анкета: Ако утре има избори ќе победи СДСМ

by fokus 20:23
20:23

СДСМ е во водство пред ВМРО-ДПМНЕ со пет отсто, покажува анкетата која вечерва ја објави телевизија Телма.

На прашањето за која партија би гласале доколку утре има избори, 25,5 отсто од испитаниците одговориле СДСМ, а 20,6 отсто одговориле ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

ДУИ има поддршка од 7,4 отсто, додека Алијансата на Албанците има рејтинг од 2,9 отсто. Левица има рејтинг од 1,7 отсто.

 

Поврзани новости