Анѓушев за наводната кавга со Тевдовски: Во Македонија од ситници се прават големи работи

by fokus

Вицепремиерот Кочо Анѓушев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 демантираше дека влегол во кавга со министерот за финансии Тедовски, туку понекогаш станувало збор за различни мислења.

-Трпам големи критики, но тоа е нормалано кога сте на ваква функција. Треба да се направи еден одржлив систем за националните медиумите, тие да не бидат зависни од политиката. Тоа ќе придонесе демократијата. За реконструкцијата за Владата, на таа тема никој нема право да разговара освен премиерот. Наводна кавга со Тевдоски немало. Имаме еден неформален формат кои се вика Економски совет. На тој состанок ние дебатириме, и инекогаш има различни мислења. Но, тоа е далеку од кавга и недоразбирање. На крај се договараме конечно. Во Македонија од ситници се прават големи работи, рече Анѓушев.

Поврзани новости