Анѓушев: Повторно воведување на евтина струја од ова лето

by fokus 12:38
12:38

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев најави дека во летните месеци може да се очекува повторно воведување на евтина тарифа за струја.

Како што рече Анѓушев,  многу брзо треба да се утврдат и законските текстови на кој начин ќе се воведе евтината тарифа што ќе се однесува за населението.

- Advertisements -

Анѓушев додаде дека со Европската енергетска заедница преговарале и за либерализација на продажбата на струјата.

Поврзани новости