Анѓушев: Горд сум што сум дел од оваа влада, се надевам дека процесот ќе биде успешен до крај

by fokus 19:32
19:32

Немам посебно што да додадам, мислам ги опфати сите аспекти, јас сум горд што сум дел од оваа влада која најде решение, се надеваме дека процесот ќе биде до крај успешен, рече вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Отворено 24“ на Телевизија 24.

Ова прашање е прашање на стабилност, безбедност, стандарди, кои се основа за економијата, ќе има економски раст, така покажаа и другите земји. Владата и министрите работеа напорно на овој проблем, рече Анѓушев.

- Advertisements -

Поврзани новости