Англиската кралица ни го честиташе Денот на независноста

by fokus 14:09
14:09

Англиската кралица испрати честитка до претседателот Ѓорѓе Иванов по повод Денот на независноста на Македонија.

-Ми причинува огромно задоволство да ви испратам најтопли честитки за прославата на вашиот Ден на независноста, заедно со моите најдобри желби за среќа и напредок на народот на Македонија во следнава година“, се вели во честитката на Елизабета Втора.

Честитката од кралицата на својот фејсбук профил ја сподели британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет.

Поврзани новости