Ангелов: Се враќам во Македонија за последната битка против режимот!

by Фокус 15:07
15:07

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов вели дека очекува преговорите за формирање на десна опозициска коалиција на ниво на работни групи да имаат позитивен епилог и воедно најавува дека наскоро ќе се врати во Македонија.

-Ќе се вратам во најкус можен рок за да се вклучам во последната битка против режимот, против кој се борам последните години бескомпромисно и безрезервно, без никакви калкулации, и така ќе продолжам – изјави Ангелов за Фокус од Ирак.

- Advertisements -

В.С.

Поврзани новости