Ангелов повикува на најмасовен протест пред МРТВ во сабота во 12 часот

by Фокус 11:24
11:24

Лидерoт на Достоинство, генералот Стојанче Ангелов повика на 28 март во 12 часот да се одржи најмасовниот протест пред Македонската радио-телевизија.

Тој синоќа беше придружуван од новинарите и повторно инсистираше МРТВ да ги пушти „бомбите“, кои изминатиов период на јавноста и ги презентира лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

 

Поврзани новости