Ангелов: Ако решиле да ме апсат, нека се помачат малку!

by Фокус

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов вели дека бил повикан на информативен разговор во полициската станиа „Беко“, но не отишол, бидејќи, како што вели, можеби му се подготвува истото сценариојо како на Здравко Савевски од Левица.

„Ако веќе решиле да ме апсат, нека се помачат малку. Грујо, џабе ти е се! Еден ќе уапсиш, десет нови ќе дојдат. Како и да е, како и да правиш, готов си. Затоа вечерва, и да врне и да вее и бура да коси, сите на протест, масовно!“, напиша Ангелов на неговиот фејсбук профил.

Поврзани новости