Аневски: Си поднесов оставка поради лични и семејни причини

by Fokus 13:35
13:35

Претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски, денес поднесе оставка од функцијата.

Тој истакна дека од оваа функција се повлекува поради лични и семејни причини.

– Нема да бидам претседател на Советот, но во него ќе останам како член – истакна Анеквски.

- Advertising -

Аневски имаше уште една година мандат за оваа функција. Неговата оставка ќе се разгледува во четврток на седница на Советот.

Поврзани новости