Андреј Жерновски ќе биде независен кандидат за градоначалник на општина Центар

by Fokus 20:45
20:45

Андреј Жерновски, актуелниот градоначалник на Општина Центар, реши да се кандидира како независен кандидат и да не ја чека одлуката на СДСМ која може да биде и во корист на неговата кандидатура.

Тој денес ги собрал законски потребните потписи на избирачи за повторно да се кандидира за прв човек на оваа скопска општина.

- Advertising -

Тој на локалните избори во 2013 година водеше тешка битка, па дури во третиот круг успеа да го победи својот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ.

Поврзани новости