Андов: Фрчковски не успеа да го спречи атентатот на Глигоров, а потоа го снема

by fokus 19:49
19:49

Човекот не успеа да го спречи атентатот, а потоа го снема, јас пишувам како беше, а не како гледам, изјави вечерва во Само вистина на Канал 5, поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов, за екс министерот за внатрешни работи, Љубомир Фрчкоски кој го тужи, и поради што е забранета книгата на Андов.

Андов вели дека бил сведок на сите тие настани, и е должен на овој народ тоа да му го пренесе.

- Advertisements -

Тој објасни дека чекал период со слободно време, без ангажман за да ја напише книгата.

 

Поврзани новости