Андонов: Очигледно е дека македонската Влада работи во корист на Грција

by fokus 19:06
19:06

Оливер Андонов во вечерашното гостување на Канал 5 ја обвини Владата дека работела во корист на Грција.

-Очигледно е дека целата наша Влада работи во корист на Грција. Никој досега не прифати ерга омнес. Тоа беше константа. Проблемот до оваа Влада беше нашето национално единство, помеѓу сите влади да не се прифаќа ерга омнес. И да ги земеме за точни снимените разговори меѓу Груевски и Милошоски за името, сигурно не биле вакви до ова ниво до кое дојде оваа Влада, не можете да направите споредба, рече Андонов.

- Advertisements -

Поврзани новости