Мицкоски утре ќе ги посети прилепчани

by fokus 16:52
16:52

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре на Денот на Македонската револуционерна организација ќе се сретне со граѓаните на Прилеп.

-Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните го креваат гласот против оваа одродена власт на СДСМ и Зоран Заев кои стануваат минато и ќе бидат сместени на темната страна од историјата на Република Македонија.

Ве поканувам сите, членови, симпатизери, граѓани, во среда на големиот државен празник 23 Октомври – Денот на Македонската револуционерна организација, со почеток од 11:30 часот на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, на заедничка средба со Претседателот на партијата, Г-дин Христијан Мицкоски.

Дојдете утре да разговарате лично со Христијан Мицкоски, идниот премиер на Република Македонија

Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните го креваат гласот против оваа одродена власт на СДСМ и Зоран Заев кои стануваат минато и ќе бидат сместени на темната страна од историјата на Република Македонија.Ве поканувам сите, членови, симпатизери, граѓани, во среда на големиот државен празник 23 Октомври – Денот на Македонската револуционерна организација, со почеток од 11:30 часот на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, на заедничка средба со Претседателот на партијата, Г-дин Христијан Мицкоски.Дојдете да разговарате лично со идниот премиер на Република Македонија и да дадете свој придонес, свои идеи за идната изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ. Дојдете да ги кажете проблемите кои го тиштат вашето секојдневие.Деспотот е на колена и веќе е поразен! Затоа приклучете се сите во Обновата на државата и во борбата за враќање на достоинството и посебноста на македонскиот народ.

Publiée par ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп sur Mardi 22 octobre 2019

Дојдете да разговарате лично со идниот премиер на Република Македонија и да дадете свој придонес, свои идеи за идната изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ. Дојдете да ги кажете проблемите кои го тиштат вашето секојдневие.

Деспотот е на колена и веќе е поразен! Затоа приклучете се сите во Обновата на државата и во борбата за враќање на достоинството и посебноста на македонскиот народ, стои во постото на Фејсбук на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани новости