Михајловски соопшти кога ќе се повлече од Вардар

by Fokus 14:18
14:18

Генералниот менаџер на Вардар, Михајло Михајловски, најави повлекување од раководната функција во Вардар.

– Уште пред да се случи ова со ЕХФ, јас донесов одлука да се повлечам од Вардар, откако клубот ќе застане на „здрави нозе“. Веќе сум во години, инволвиран сум во многу бизниси и веќе размислувам за мој наследник кој ќе го води клубот. И на играчите им кажав дека ќе најавам оставка, но најпрво сакам заедно со господинот Сергеј Самсоненко да ги исчистиме сите долгови и да обезбедиме изјави од сите играчи дека немаат побарувања од клубот, рече Михајловски на денешната прес-конференција.

Поврзани новости