Американски новинар убиен кај Киев

by fokus

Американскиот новинар Брент Рено (51) загина откако руските сили отворија оган врз автомобил во движење во близина на Ирпин.

Рено често соработувал со Њујорк тајмс, а неговата смрт ја потврди шефот на регионалната полиција.

Во нападот повреден е уште еден новинар, кој бил заедно со Рено, и е хоспитализиран.

Поврзани новости