Американски конгресмени се сретнаа со Шекеринска, Милошоски и Џафери

by fokus 20:02
20:02

Група американски конгресмени кои се наоѓаат во Македонија, денеска остариле средби со заменик претседателот на СДСМ и пратеник, Радмила Шекеринска и со пратеникот од ВМРО ДПМНЕ и функционер во партијата, Антонио Милошоски.

За овие средби немаше официјално соопштение, а од фотографиите кои беа објавени на Фејсбук профилот на американската амбасада во Скопје, се гледа дека американските конгресмени се сретнале и со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Поврзани новости