Американски државјанин нападна полицаец во холот на Јавно обвинителство

by fokus

Полициски службеник бил физички нападнат вчера попладне од О.С.А. (54) од САД во холот на Основното јавно обвинителство – Скопје.

Министерството за внатрешни работи информира дека американскиот државјанин го нападнал полицаецот по кратка вербална раправија.

Напаѓачот е приведен од полицијата и задржан во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Поврзани новости