АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА: Загрижени сме поради одлуката на Советот на јавни обвинители

by Фокус 22:36
22:36

Со реакција за одлуката на Советот на јавни обвинители да одобри само седум од 14 кандидати за помошници-обвинители излезе Американската амбасада во Македонија. Од амбасадата велат дека се загрижени поради одлуката на Советот, јави Мета.

„Загрижени сме поради одлуката на Советот на јавни обвинители и ја разгледуваме ситуацијата“, пишува во реакцијата на Американската мабасада.

- Advertisements -

Поврзани новости