Амди Бајрам: Стево Пендаровски, „киселиот купус“ го лапнавме како сарма во Шутка!

by Фокус 08:34
08:34

Веднаш по Павле Трајанов на вчерашниот митингот во Гевгелија говореше пратеникот Амди Бајрам.

Стево Пендаровски, киселиот купус го лапнавме како сарма во Шутка! – се пофали пратеникот од Шуто Оризари и наместо 65 пратеника колку што бараше Павле Трајанов, тој побара уште еден – 66.

- Advertisements -

Поврзани новости