Амди Бајрам со стари постери предвреме ја почна кампањата

by fokus 22:24
22:24

Низ општината Шуто Оризари веќе подолг период се истакнати постери со ликот на лидерот на Сојузот на Ромите и кандидатот за пратеник, Амди Бајрам, пишува ЦИВИЛ.мк

Постерите се од последните избори, со ликот на Бајрам и редниот број 5 од гласачкото ливче.

- Advertisements -

Инаку, лидерот на СРМ, на претстојните избори ќе биде на петата позиција на избирачкото ливче во Втората изборна единица, како партнер во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, која на изборите ќе биде со реден број 1.

Поврзани новости