Амди Бајрам нема да биде погребан во Алејата на великаните

by lali 12:58
12:58

Откако на социјалните мрежи се разви дебата за тоа дали Амди Бајрам треба да биде погребан во Алејата на великаните, од АД Бутел за „Либертас“ појаснија дека не е точна информацијата дека Бајрам ќе биде погребан таму.

-Починатиот Бајрам ке биде погребан на муслиманска парцела позади еврејските гробишта на Бутел, соопштија од АД Бутел.

Поврзани новости