Амди Бајрам не е задоволен од болничкото лекување на син му, ќе го лечи дома

by fokus 20:04
20:04

Градоначалникот на Шуто Оризари денеска по два дена од тепачката излезе од болница.

Неговиот татко, Амди Бајрам рече дека не е задоволен од лекувањето во болницата и додаде дека синот ќе го лекуваат во домашни услови, бидејќи според него тој сè уште е во лоша здравствена состојба.

- Advertising -

Спротивно на ова, од болницата велат дека Елвис е во стабилна состојба и дека треба да остане уште неколку дена во болница, но дека неговото семејство одлучило тој да излезе денеска.

Поврзани новости