Амди Бајрам ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ

by Fokus 15:16
15:16

Пратеникот од Сојузот на Роми, Амди Бајрам пред почетокот на продолжението на собраниската седница најави дека од денеска во Собранието ќе делува како пратеник на оваа партија, а не како дел од коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ.

– До денеска бев пратеник од Сојузот на Ромите во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, а од денеска ќе делувам како пратеник од Сојузот на Роми – истакна Бајрам.

- Advertisements -

Поврзани новости