ОБНОВЕНО Амбасадата на САД предупреди за можни инциденти околу Владата

by fokus 23:04
23:04

Американската амбасада во Скопје вечерва ги предупреди сите граѓани на САД да избегнуваат движење околу згрaдата на Владата на булеварот Илинден.

Македонското Министерство за внатрешни работи ја предупредило Aмбасадата на САД за можноста од безбедносен инцидент во областа.

Во МВР за „Фокус“ пред малку ја потврдија информацијата и најавија соопштение за настанот, не прецизираќи за што станува збор.

Поврзани новости