Амбасада на САД: Зошто власта брза со промени на Законот за кривична постапка?!

by Фокус 16:42
16:42

Амбасадата на САД на својот Твитер профил реагира зошто Владата одеднаш брза со промени во Законот за кривична постапка.

„САД и помагаше на Македонија со Законот за кривична постапка со години; Работната група имаше многу препораки. Затоа сме изненадени од предложените измени: зошто сега, зошто се брза, зошто само овие промени?“ е прашањето на Амбасадата објавено на Твитер.

Поврзани новости