Алтхаузер: Квалитетот на изборите е поважен од датумот

by Фокус 13:01
13:01

Квалитетот на изборите е побитен од датумот, вели германската амбасадорка во Македонија Кристине Алтхаузер во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Таа додава дека нема многу време, а има уште многу работа за кредибилни избори.

Со политичката криза трпи и економијата, вели германската амбасадорка.

 

Поврзани новости