Алтернативa: Се договоривме за коалиција со Алијансата на Албанците

by fokus 18:09
18:09

Алтернaтива ја информира јавноста, посебно своите активисти и подржувачи, дека денеска претседателот нa Алтернатива, Африм Гаши, се согласи за предизборна колаиција со Алијанса на Албанците за претстојните избори на 12 Април.

-На овој начин на Албанците во Северна Македонија им ја создадовме точната адреса за промените на 12 април. Ветерот на промените е на повидок во нашата земја и Албанците на 12 Април ќе слават, велат од Алтернатива.

- Advertising -

Поврзани новости