Али Ахмети: Јас сум ја потопил Југославија!

by Фокус 13:18
13:18

Одговарајќи на вербалните напади од страна на неговите политички конкуренти, лидерот на Демократската Унија за Интергација изјави:

„Ама нека знаат сите политичари Албанци и Македонци јас сум очеличен како опозиционер, јас сум ја потопил една Југославија, јас сум ја расформирал една Југославија… овие се мал залак, овие кои сакаат да излезат на мегдан“, рече Али Ахмети на митингот одржан во Сингелиќ, Скопско.

- Advertisements -

Поврзани новости