Али Ахмети и Мендух Тачи денеска ќе имаат средба во Тетово

by fokus 13:45
13:45

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска во Тетово ќе се сретне со претседателот на ДПА, Мендух Тачи.

Средбата ќе биде фокусирана на актуелните случувања во земјата, владините приоритети и прашањата кои се значајни за Албанците.

- Advertisements -

Поврзани новости