Александар Петровски од Металург нов директор на С.Ц. Борис Трајковски

by fokus 23:10
23:10

Александар Петровски е назначен за нов директор на Спортскиот центар Борис Трајковски. Тој е спортски работник и му беше помошник на Лино Червар во ракометниот клуб Металург.

Петровски беше и шеф на стручниот штаб на Женскиот ракометен клуб Металург, а предава и на спортската Акдемија.

Сопруга на новиот директор на С.Ц. Борис Трајковски е пејачката Кристина Арнаудова.

Поврзани новости