Александар Николовски нов амбасадор во Брисел

by fokus 16:43
16:43

Пратеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николовски е нов амбасадор на Македонија во Мисијата на ЕУ во Брисел.

Николовски  беше претседател на Делегација на Собранието на Република Македонија во Парламентарното Собрание на Советот на Европа.

- Advertisements -

Тој на новата позиција, доаѓа на местото на Андреј Лепавцов, кој пет години беше амбасадор во ЕУ.

Поврзани новости