Албанско знаме се развеа на Самоиловата тврдина во Охрид

by Fokus 12:52
12:52

Огромно знаме на Албанија попладнево беше поставено на бедемот од Самуиловата тврдината во Охрид .

Според засега неофицијални информации, знамето го поставиле неколку млади лица, но која е причината, се уште е непознато.

- Advertisements -

Случајот е пријавен во СВР Охрид, а оттаму информираат дека работат на расветлување на случајот.

Поврзани новости