Албанец е уапсен кај Дојран бидејќи нелегално влегол од Грција во Македонија

by Фокус

Aлбанскиот државјанин А.Х.(26) е уапсен кај селото Николиќ кај Стар Дојран поради нелегално преминување на државната граница од Грција кон Македонија, соопштија од МВР.

По извршениот разговор со лицето и извршените проверки во оперативните евиденции, во 15,30 часот бил предаден на инспектор во Гевгелија за понатамошна постапка.

Поврзани новости