Алаѓозовски: Папата рече дека ќе се моли за иднината на Македонија

by fokus 18:56
18:56

Министерот за култура во оставка, Роберт Алаѓозовски кој беше дел од делегацијата која со премиерот Зоран Заев отиде кај папата, на својот Фејсбук профил со фотографиите со папата напиша: „Папата рече дека ќе се моли за Македонија и за иднината на целиот регион“.

Кај папата, освен премиерот и Алаѓозовски, отидоа сопругата на Заев, Зорица како и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

- Advertisements -

Папата рече дека ќе се моли за Македонија и за иднината на целиот регион

Publiée par Robert Alagjozovski sur Vendredi 25 mai 2018

Поврзани новости