Алаѓозовски: Музејот на ВМРО троши 6,5 милиони денари само за струја

by Fokus 21:51
21:51

Новиот министер за култура Роберт Алаѓозовски во вечерашната дебата во емисијата „Отворено 24“ истакна дека ќе направат ревизија на проектот Скопје 2014, кој веќе неколку години е мета на негативни реакции од јавноста.

– Во буџетот нема пари за било каква интервенција за Скопје 2014. Ние ќе ги преиспитаме и повторно ќе ги ставиме на увид на јавноста штетите од тој проект. Ќе им покажеме на граѓаните дека тоа е стиропор и фушерај, а не е мермер. Можам да кажам дека само Музејот на ВМРО троши 6 ипол милиони денари за струја – истакна Алаѓозовски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости