Алаба го засилува Реал Мадрид

by Fokus 10:38
10:38

Дефанзивецот на Баерн Минхен, Давид Алаба, кариерата ќе ја продолжи во Шпанија.

Според „Марка“ 28-годишниот Австриец веќе бил подложен на лекарски преглед. Договорот со играчот ќе трае четири години, а годишната плата ќе биде околу 11 милиони евра.

- Advertisements -

Алаба ќе му се приклучи на Реал Мадрид ова лето кога ќе му заврши договорот со Баерн Минхен. Дефанзивецот одигра 22 натпревари оваа сезона, постигна 1 гол и 1 асистенција.

Поврзани новости