Акционерите од Топлификација бараат помош од Заев: Со лажен стечај ни одзедоа 34 милиони евра

by fokus 14:06
14:06

Акционерите во Топлификација испратија отворено писмо до премиерот Зоран Заев и другите истражни и судски институции. Тие бараат тој да се заложи и конечно како што велат, да се стави крај на лошата ситуација во друштвото.

Тие посочуваат дека со низа одлуки полни со незаконски дејства и неправилности во кои се вклучени судовите, нотари и компанијата Битар холдинг и ТЕ-ТО тие се оштетени за над 34 милиони евра.

- Advertisements -

Поврзани новости