АКТОР се извинува ако погрешно била разбрана прославата со жива музика во тунелот

by fokus 10:02
10:02

Од грчката компанија АКТОР која ја градеше автопатската делница од Демир Капија до Смоквица велат дека тие ја организирале прославата со жива музика и чочеци по повод отворањето на автопатот. Видеото предизвика бројни негативни коментари на социјалните мрежи.

„Вчера АКТОР организираше прослава на отворањето на патот Демир Капија-Смоквица. Настанот започна во кампот во Демир Капија и во тунелот и траеше кратко време. Целиот настан беше организиран од АКТОР. Во него учествуваа вработените, супервизорите и добавувачите од земјата. Сите луѓе дојдоа со автобус организирани од АКТОР. Сите гости отидоа со автобус од кампот во тунелот и по кратко време се вратија назад во кампот за да продолжат. Се извинуваме ако ова беше погрешно разбрано“, стои во реакцијата од АКТОР испратена до порталот „Либертас“.

Поврзани новости