Активисти на ВМРО-ДПМНЕ претепале пејач кој снимал спот за Дехари?

by fokus 19:28
19:28

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ сред бел ден на плоштадот во Кичево, денеска го претепаа пејачот Шкодран Тојал, додека снимаше промотивен спот за кандидатот за градоначалник, Фатмир Дехари од ДУИ, јавува мониторинг тимот на ЦИВИЛ во оваа општина.

Според извештајот од теренот, пејачот завршил во болница и врз него се извршени хируршки зафати.

- Advertising -

Поврзани новости