Актерката Јованова од Загреб: Психички се оштетив за цел живот!

by Фокус 17:26
17:26

Денеска Хрватска беше потресена од силен земјотрес со јачина од 6.3 степени по Рихтер. Многу македонски граѓани живеат во оваа земја, меѓу кои и актерката од серијата Преспав, Јелена Јованова. Таа за возмениреноста раскажа на социјалните мрежи.

„Живи и здрави сме! Психички се оштетив ми се чини за цел живот! Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре! Не можам на сите да пишам посебно, неизмерно благодарам за вашата грижа“, напиша Јованова на фејсбук.

- Advertisements -

Инаку, според досегашните информации, нема повредени македонски граѓани во погодените подрачја во Хрватска.

Поврзани новости