Ако Коце Трајновски победи, за заменик-градоначалник ќе го постави Мухамед Амети

by fokus 21:36
21:36

Мухамед Амети ќе биде заменик-градоначаник на Скопје, доколку Коце Трајановски освои трет мандат. Ова вечерва на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ го најави Трајановски.

Амети е втор на листата на кандидати за советници во советот на Град Скопје од ВМРО ДПМНЕ.

- Advertising -

Поврзани новости